Malatya'da Gezilecek Doğal Yerler

Malatya'da Gezilecek Doğal Yerler

Malatya’da gezilecek yerler söz konusu olduğu zaman, karşımıza çok geniş bir kategori çıkmaya devam etmektedir. Türkiye’nin yemekleri ve gezilecek yerleri ile ünlü şehirlerinden bir tanesi olan Malatya, her geçen gün milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. Malatya’ya gittiğiniz zaman, gezip görebileceğiniz yerler ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

Malatya Hayvanat Bahçesi

Hayvanat bahçesi, özellikle de çocuklar tarafından yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Malatya hayvanat bahçesinde yer alan hayvanların sayısı çok fazla olduğu için; güzel bir hafta sonu geçirmek isteyen kişilerin büyük bir kısmı; Malatya’daki hayvanat bahçesini ziyaret etmeye devam etmektedir. Burada yer alan hayvanlara, oldukça özenli bir bakım yapılmaya devam etmektedir.

Levent Vadisi

Malatya denilince ilk akla gelen yerlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz, herkes tarafından sevilen ve ilgi gören Levent Vadisi olarak bilinmektedir. Güzel bir doğa gezintisi yapmak isteyen Malatyalıların çok büyük bir kısmı gününün büyük bir kısmını bu alanda geçirmeyi tercih etmektedirler. Şehre gelen turistlerin büyük bir kısmı da bu alanı ziyaret etmeden gitmek istemezler.

Gürpınar Şelalesi

Gürpınar şelalesi de Malatya’nın sık ziyaret edilen yerleri arasında ilk sıralarda gelmektedir. Özellikle de gittiğiniz şehirlerin, doğal yerlerini görmek ve görsel şölen yaşamak istiyorsanız; Gürpınar Şelalesi’nin bu anlamda beklentinizi karşılayacağından emin olabilirsiniz. Üstelik bu bölgeye, aileniz ile de rahatlıkla gelebilir ve güzel bir gezinti yapabilirsiniz.

Orduzu Pınarbaşı Mesire Alanı Parkalar

Orduzu Pınarbaşı mesire alanı, hafta sonlarını güzel değerlendirmeniz için; en güzel alternatiflerden bir tanesi olarak bilinir. Bu alanda, piknik yapmanız da mümkün olacaktır. Bu nedenle, büyük ailelerin sık sık bu parkları ziyaret ederek, çeşitli aktiviteler yapmaya devam ettiği de verilen bilgiler arasında yer almaya devam eder.

Yukarıdaki alanlar, Malatya’nın meşhur yerleri arasında bulunmaktadır. Malatya’ya ziyarete gittiyseniz, yukarıdaki yerlerden en az bir tanesini görmeye gitmenizde fayda vardır. Bununla beraber, Malatya’da birçok farklı yeşil alanın olduğunu bilmenizde de fayda vardır. Eğer vaktiniz varsa, gezebileceğiniz ve görebileceğiniz birçok farklı yer vardır.

İlginizi Çekebilir
 • Malatya’nın İlçeleri
  Malatya’nın İlçeleri
 • Yeni Togg
  Türkiye Yeni Togg
 • Araç Kiralama Depozitosu Nedir?
  Araç kiralama, seyahatlerde ve iş gereksinimlerinde esneklik sağlayan popüler bir hizmettir. Ancak, bir araç kiralanırken karşımıza çıkan önemli konulardan biri de "depozito"dur.
 • Findeks Notu Nedir?
  Findeks notu, bir bireyin mali geçmişini değerlendiren ve bu geçmişe dayalı olarak oluşturulan bir kredi puanı sistemidir.
 • Kiralık Araç da Hasarı Kim Öder?
  Kiralık araç kullanımı, seyahatlerimizi kolaylaştıran pratik bir çözüm sunsa da, araçta oluşabilecek hasarlar konusunda belirsizlikler de içerebilir.
Whatsapp Telefon