Uzun Dönem Kiralama

filo-kiralama

Günümüzde araç kiralama imkanlarından faydalanmak, araç sahibi olmaya göre çok daha avantajlı nitelikler içerir. Özellikle uzun dönem araç kiralama hizmetleri, uzun vadeden araç sahibi olmanın getirdiği temel masrafları önlemek ve olası aksaklıklara karşı tedbirli davranmak adına çok daha efektif sonuçlar vadetmektedir. Maliyet açısından ve konfor bakımından araç sahibi olmaya göre oldukça gelişmiş avantajlar sunan araç kiralama hizmetlerinden faydalanırken tercih edilecek olan firmanın da son derece kritik bir önemi bulunur.

Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir?

Uzun dönem araç kiralama, genel olarak 30 günden daha fazla süre içerisinde araç ya da araçların, yapılan sözleşmeler nezdinde talep edenlere tahsis edilmesi anlamına gelir. Çoğunlukla 30 gün ve üzeri şekilde dizayn edilen uzun dönem araç kiralamaların pek çok farklı perspektiften avantaj içerdiği bilinmektedir. Büyük oranda firma ve kurumlar tarafından tercih edilen bu tür araç kiralamalar aynı zamanda bireysel talepler için de uygunluk taşır.

Uzun Dönem Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

30 gün ya da daha fazla süreyle araç/araçlar kiralamak isteyenler için süreç, günlük araç kiralama işlemlerinde olduğundan kısmen daha farklı işleyebilir. Bu tarz durumlarda birden fazla belirleyici olduğu gibi uzun dönem araç kiralama taleplerinin doğrudan iletilmesi beklenmektedir. Standardize edilmiş prosedürlerin uygulanması ve en yüksek düzeyde kaliteli hizmet alınabilmesi adına tüm taleplerin detaylı şekilde iletilmesi gerekmektedir.

Kurumsal/Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama

Belirtilmiş olduğu gibi uzun dönem için araç kiralama talebinde bulunanlar kurumsal ya da bireysel olarak bu taleplerini iletebilmektedir. Bireysel ya da kurumsal uzun dönem araç kiralamalarında günlük araç kiralamalarına göre çok daha düşük maliyetlerle kiralama taleplerinin karşılanması da olanaklıdır. Ayrıca uzun dönem araç kiralama talepleri son derece geniş kapsamlı avantajlar da içermektedir.

Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama Fiyatları

Araç kiralama işlemlerinde bilineceği üzere çeşitli prosedürlerin işlemesi gerekmektedir. Bu prosedürler firmalara göre farklılık gösteriyor olmakla birlikte bireysel uzun dönem araç kiralama fiyatları ya da diğer faktörler kiralama talebinin mahiyetine göre farklılık gösterebilir. Standardize edilmiş fiyat tarifelerinin kullanıldığı özel yazılımlar, herkesin aynı şartlar altında en az maliyetle uzun dönem araç kiralayabilmesine imkan tanır.

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Avantajları

Uzun dönem araç kiralama hizmetlerinden faydalanmanın sağladığı en temel avantaj şüphesiz ki dönemlik olarak ortaya çıkan araç giderlerinin kiralama hizmeti veren firma tarafından sağlanıyor olmasıdır. Düzenli olarak ortaya çıkan araç giderleri bu kapsamda CarLife Rent a Car tarafından karşılanır. Aynı zamanda araçların rutin ve düzenli gerçekleşmesi gereken bakım ihtiyaçları ya da olası aksaklıklar sonucunda ortaya çıkan temel problemlerin giderilmesi de yine CarLife Rent a Car güvencesiyle sağlanmaktadır. Dolayısıyla uzun dönemde kiralanan araçlar maliyet açısından araç sahibi olmaktan çok daha yüksek düzeyde avantajlar içermektedir.

Whatsapp Telefon