Kiralama Koşulları

Kurulduğu günden bu yana araç kiralama konusunda hizmet veren firmamız, ihtiyacınız olan her modele sahiptir. Modern ve hijyenik olan otomobillerimiz, düzenli bir şekilde gerekli bakım işlemlerinden geçirilir. Bunların kiralanabilmesi için, bazı koşulları bilmeniz ve onaylamanız gerekir. Bunlar,

  1. Yaş şartı,
  2. Ek sürücü durumu,
  3. Ehliyetinizin süresi,
  4. Kilometre sınırı,
  5. Ödeme yöntemleri,
  6. Depozito,
  7. Kasko ve sigorta için gerekli şartlar,
  8. Otomobilin havaalanından alınması,
  9. Otomobilin teslimi

Şeklindedir. Firmamız size bu konuda gerekli tüm bilgileri sağlar. Onaylamanız durumunda sözleşme gerçekleştirilerek, seçtiğiniz otomobil tarafınıza iade edilir.

Yaş Şartı

Ekonomik model bir araç kiralayacaksanız, sigorta şartları kapsamında minimum 21 yaşında olunmalıdır.  Ancak orta ve üst seviye otomobillerde, bu koşul 25’e çıkar. Lüks ve büyük modellerde ise minimum 28 yaş sınırı vardır.

Ek Sürücü Durumu

Kiralamak istediğiniz araç sadece sizin tarafınızdan değil, başka bir kişi tarafından da kullanılabilir. Ancak araba kiralama şartları /2021 arasında durum tarafımıza bildirilmiş olmalıdır. Bu sözleşmenize eklendikten sonra, ilgili kişi hiçbir problem olmaksızın sürücü koltuğuna oturabilir. Böylece kendisi de kasko sigortası kapsamına girer.

Ek sürücü varsa, onun da tüm koşullara uygun olması ve onaylaması gerekir.

Ehliyetinizin Süresi

Araç kiralamak için ehliyetinizin süresine de bakılır. Eğer ekonomik, orta ya da üst sınıf bir araç istiyorsanız, minimum 2 senelik ehliyetiniz bulunmalıdır. Ancak büyük ve lüks otomobillerde bu durum 3 seneye çıkar.

Kilometre Sınırı

Araç kiralandığında belirli bir kilometre sınırı vardır. Ödediğiniz meblağa dâhil olan kilometre, sözleşmenizde belirtilir. Eğer bunu geçerseniz, belirli bir aşım maliyeti uygulanır. Araç kiralama şartları 2021 içerisinde bu durum sınırsız olarak verilmişse, herhangi bir aşım maliyeti söz konusu değildir.

Ödeme Yöntemleri

Aracı alabilmeniz için, toplam ücretin tümünü ya da belirli bir miktarını ödemeniz gerekir. Bu ister kredi kartı, isterseniz banka kartı ile olabilir. Seçtiğiniz otomobili alırken hem ehliyetin, hem de ödeme aracının bulunması şarttır.

Depozito

Araç kiralamak için eksik yakıt, park ve trafik cezası, sigorta kapsamında bulunmayan hasarlar gibi durumlara karşı depozito alınır.  Karta provizyon işlemi uygulanmakta olup, ilgili miktar bloke edilir. Ancak meblağ aylık ekstrenize işlenmez.

Kasko ve Sigorta İçin Gerekli Şartlar

Eğer alkol ve uyuşturucu kullanma gibi durumlarda sigorta iptal edilir. Hız sınırına uyulmaması, sözleşmede geçen kişi/kişiler haricinde sürücülerin olması gibi durumlarda yapılan sigorta geçerliliğini kaybeder.

Ayrıca geçerli sayılabilmesi için, kaza esnasında tutulması ve maksimum 48 saatte otomobilin tarafımıza teslimi şarttır.

Otomobilin Havaalanından Alınması

Eğer aracınızı havaalanından alacaksanız, araç kiralama esnasında durumdan bizi bilgilendirmeniz gerekir. En geç uçuşunuza 24 saat kaldığında bizimle iletişim kurup, uçuş bilgilerinizi iletmeniz şarttır. Ardından firmamız rötar yapsanız dahi belirttiğiniz yerde otomobilinizi almanızı sağlar.

Otomobilin Teslimi

Araç kiraladıktan sonra teslim tarihi geldiğinde, size belirtilen adrese bırakmanız gerekir. Eğer geç teslim edilirse, ücret söz konusu olabilir.
Whatsapp Telefon